10 Січ 2022
автор

Плитка – один з найбільш практичних і простих у догляді матеріалів для обробки різноманітних приміщень: санвузлів, коридорів, холів і кухонь. Саме плитка на кухню є оптимальним рішенням, якщо ви хочете якомога рідше проводити косметичний ремонт. Сучасні кахель або керамограніт, з яких роблять плитку в наші дні, мають високу стійкість до стирання, їх можна чистити досить ефективними миючими засобами, а догляд зводиться до протирання змоченою в миючому засобі губкою. При цьому виробники випускають величезну кількість різних колірних рішень і візерунків – у вас легко вийде підібрати те що потрібно саме під вашу дизайнерську концепцію. 

Незважаючи на те, що плитка для кухні  одне з найпростіших, практичних і довговічних рішень, вибирати першу відповідну за кольором і візерунком не варто, краще вникнути в питання трохи детальніше. У даній статті ми з вами спробуємо з цим розібратися докладніше. 

Як підібрати плитку на кухню керуючись якістю виготовлення

Будь-яка кухонна кераміка повинна відповідати певним вимогам, які, найчастіше, в повній мірі реалізовані у іменитих виробників. У цьому випадку бренд на 99% є гарантією того, що Ви отримаєте плитку:

 • ідеально рівну по верхній площині (якщо дизайнерами не передбачена рельєфна поверхня) і бічних гранях. Це допоможе вашим майстрам укласти і настінні і підлогові плитки максимально рівно і акуратно;
 • не відрізняється одна від одної за розмірами;
 • без відколів, тріщин і явних візуальних дефектів.

Крім того, в залежності від виробника, деякі види кераміки можуть бути температуро - і абразивостійкими, їх покривають спеціальною глазур'ю, яка запобігає вигорянню на сонячному світлі і пожовтінню від старіння (не прибирають повністю, але істотно уповільнюють цей процес). 

Як вибрати плитку на кухню за призначенням

За призначенням і специфікою застосування розрізняють підлогову і настінну плитку. До них пред'являються різні вимоги щодо експлуатації. Підлоговий кахель або керамограніт не варто встановлювати на стіну (занадто важкий і дорогий), а настінний категорично не можна монтувати на підлогу (тому що він серйозно поступається підлоговому по міцності. 

Яку плитку вибрати для кухні на підлогу?

Підлогове покриття повинно володіти двома основними якостями: міцністю і зносостійкістю. Під міцністю ми розуміємо здатність плитки протистояти сильним ударам (впустивши ніж або важкий посуд на керамограніт, ви, швидше за все, його не пошкодите). Зносостійкість передбачає підвищену опірність абразиву, стирання і старіння лицьової поверхні плитки. 

Ці дві якості об'єднують в загальне значення, клас PEI (абревіатура за назвою американського Porcelain Enamel Institute). Є всього 5 класів, що позначаються римськими цифрами від I До V. 

 • III-витримує трафік середньої інтенсивності характерний для житлових приміщень. Саме такою повинна бути плитка на підлогу в кухню приватного будинку або квартири;
 • IV-витримує середньо-високий трафік і підходить для підлогових покриттів в кухнях закладів громадського харчування (ресторани, бари, кафе).

Також, здійснюючи вибір плитки на кухню звертайте увагу на її коефіцієнт тертя (або "слизькість"). Чим нижче цей коефіцієнт, тим більш слизьким буде покриття. Для кухонь не рекомендується коефіцієнт нижче 0,4, в ідеалі вибирати від 0,75 і більше.

Вибір настінної плитки на кухню

Плитка для кухні на стіну повинна бути набагато менш міцною і зносостійкою. Для подібних покриттів досить кахлю з класом PEI-I, II. А ще вона повинна бути істотно тонше і, відповідно, легше, щоб не створювати зайвого навантаження на стіну і кріпить її Будівельний розчин.

Зазвичай, в районі кухонної плити, та й на всій робочій поверхні кухонного гарнітура прийнято встановлювати так званий "кухонний фартух" – облицьовану плиткою частину стіни, яку, в силу специфіки матеріалу, набагато простіше чистити. Як вибрати плитку для фартуха на кухню? Дуже просто-керуйтеся класом стійкості до побутової хімії - оптимальним буде AA (AB, AC і AD – нижчі класи, які можуть бути нестійкими до активних жировивідних засобів). Крім того плитка для фартуха на кухню повинна витримувати порівняно високі температури, що виникають в районі плити.  

Яку плитку вибрати для кухні за типом поверхні?

За характером лицьової поверхні розрізняють:

 • глянцеву плитку. Поверхня рівна і гладка (така краще підходить для стін). Чистити таку плитку доведеться частіше, так як плями на ній помітніше, але трудовитрати на періодичне прибирання будуть мінімальні. Ось хороший приклад подібного рішення від італійського бренду 41zero42;   
 • матову плитку. Більш пориста поверхня такого кахлю простіше "вбирає" забруднення і трохи важче чиститься, але її зовнішній вигляд багатьом здасться більш доречним в певних інтер'єрах. Матовий кахель увійшов в моду порівняно недавно, як приклад подібного товару матова плитка від бренду FMG;   
 • рельєфну плитку. Найбільш складна у виготовленні і, як наслідок, найдорожча. Варіанти тут починаються від імітації "штукатурки короїд" до текстур каменю, шкіри, дерева або візерунків створюють об'ємні картинки. За складністю чистки - самий трудомісткий варіант. Рельєфна плитка в нашому магазині представлена такими оригінальними рішеннями як ця чорна модель від бренду WOW.

Дизайн плитки на кухню

Ми розповімо вам кілька простих правил, які допоможуть спланувати інтер'єр самостійно:

 • плитка повинна поєднуватися за кольором і концепцією з забарвленням стін, кухонними меблями і обробкою вікон (штори, жалюзі);
 • використовуючи плитку контрастних кольорів не переборщіть. Дуже строкаті відтінки дратують око і відволікають;
 • кольори підлоги, кухонного фартуха, основний тон меблів і окремих шафок не повинні зливатися. Найкраще, якщо фартух буде в колір стільниці, але контрастувати з іншими поверхнями;    

Купити плитку для кухні вигідно в інтернет-магазині Depoint, адже у нас:

 • доступні ціни завдяки роботі безпосередньо з оптовими постачальниками та офіційними представниками провідних брендів в Україні;
 • консультанти допоможуть вам підібрати оптимальну плитку під вашу дизайнерську концепцію;
 • доставляємо по всій Україні або адресно по Києву.
   

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення